Misyon

1990 Yılı Temmuz ayında başladığım akademik yaşamımda 23 yılı boyunca yaptığım araştırma, geliştirme, akademik çalışmalar, laboratuar ve saha test ölçümleri süresince edindiğim bilgi ve tecrübemi üniversitemizin teknoloji geliştirme alanı, Arı Teknokent bünyesinde, yine üniversitemizdeki öğretim üyesi ve yardımcısı arkadaşlarımla birlikte gerçekleştireceğimiz araştırma geliştirme faaliyetlerini sanayi ile buluşturmak ve ülkemize yararlı hale getirmek için kurduğum bu şirkette aşağıdaki alanlarda çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Ana düşüncemiz ülkemizde fark yaratmak ve yapılmamış çalışmaları gerçekleştirerek ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmaktır. Bu kapsamda, elektronik haberleşme, demiryolu sinyalizasyon, otomasyon alanlarında yeni sistem ve ürünlerin tasarımı ve gerçekleştirimi hedeflenmiştir.

2013-2015 döneminde, ERTMS anklaşman ve demiryolu tarafı donanımı gerçekleştirimi, kapalı alan radyo tekrarlayıcı projelendirmesi, tasarımı ve gerçekleştirimi, açık alan telsiz tekrarlayıcılar için anten kavite süzgeç tasarımı çalışmaları planlanmıştır.

Bu çalışmalar, alanında yüksek tecrübe sahibi akademik ve profesyonel kadronun şirketimiz bünyesinde bir araya gelmesi ile elde edilen yüksek sinerji ile gerçekleştirilecektir.